Kodėl sportiniai šokiai - naudinga žmogui sporto šaka ?
Pirmiausia todėl, kad nekenkia sveikatai. Pradėti šokti gali kiekvienas, nesvarbu, kokio jis būtų amžiaus- pradedant pačiais jauniaisiais 5-6 metų vaikais ir baigiant garbaus amžiaus sulaukusiais žmonėmis. Pradedančio šokėjo organizmas pratinamas prie palengva didėjančio krūvio, pamažu pripranta prie vis sunkėjančių treniruočių pratimų ir užduočių. Juolab kad treniruočių metu didelio tempo ir daug jėgos reikalaujantys pratimai keičiami lėtesniais, nuolat kinta ir atskirų kūno dalių apkrova.Vis daugiau tėvelių veda savo vaikučius į šokių pamokas suprasdami, kad šokiai koreguoja netiesų stuburą ar įdingą laikyseną. Vaikams šokiai padeda užmegsti nuoširdžią draugystę ir šioje sporo šakoje jie lieka ilgam.
Kas mokys šokti ?
Šokis kaip laisvalaikio praleidimo forma pradėjo populiarėti visoje Lietuvoje. Šokiai linijomis ypatinga šokių sritis. Visus šokių kursus veda kvalifikuoti specialistai, turintys specialų atitinkamos srities šokių pasirengimą, patvirtintą diplomais, sertifikatais ir kvalifikacijos kėlimo pažymėjimais.
Laisvalaikis tradiciškai apibrėžiamas, kaip laikas, laisvas nuo apmokamo darbo, nuo buitinių ir fiziologinių reikmių tenkinimo. Jis vertintinas kaip ypač svarbi erdvė, suteikianti žmogui galimybę save tobulinti bei realizuoti, turėti individualų pasirinkimą. Tai atspindi žmogaus savijautą, lemia jo pasitenkinimo gyvenimu lygi, t.y. nusako jo gyvenimo kokybę. Laisvalaikio įprasminimas, jo vertybės supratimas priklauso nuo visuomenės politinės ideologijos, industrializacijos laipsnio, ekonomikos, religinės bei kultūrinės tradicijos konteksto. Laisvalaikio veiklos pasirinkimas dažnai atitinka stereotipinius tipiško ar „tinkamo“ elgesio įvaizdžius, įsigalėjusius masinėje sąmonėje. Šiuolaikinė visuomenė vietoj „kūrybos kultūros“ diegia „vartojimo kultūrą“.
Vaikai iš prigimties yra muzikalūs ir judrūs. Daugiau nei dviejų dešimtmečių darbo su vaikais šokių aikštelėje, taip pat medicinoje patirtis patvirtina, kad fiziškai aktyvūs vaikai yra sveikesni, įgyja stipresnį imunitetą, jų taisyklingesnė laikysena, ištvermingesni.
Į sveikatą!
,,Žmogus ,,prasideda" iš ritmo. Mamos širdies plakimą jis girdi jau įsčiose. Organizmas - sudėtinga savireguliacijos sistema, jo funkcionavimą, be kitų fiziologinių veiksnių, palaiko ritmas. Širdis, vidaus organai, raumenys, taip pat psichologiniai procesai veikia ritmingai. Kuo labiau mūsų ritmas sutaps su gamtos ritmu, tuo gyvenimas, fizinis kūnas ir emocinė būsena bus harmoningesni.